Strona Główna BIP Strona Główna
Strona główna
16.10.2018


W dniach 09 - 11 października 2018 r. na podstawie „Planu zasadniczych przedsięwzięć Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych na IV kwartał 2018 roku” 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku zorganizowała „Centralne szkolenie instruktażowo-metodycznego z ochrony obiektów wojskowych dla przedstawicieli komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej” połączone z rocznym szkoleniem z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony z udziałem ŻW, Policji i innymi siłami mogącymi udzielić pomocy i wsparcia dla całego stanu osobowego 22.BLT oraz instytucji i jednostek funkcjonujących w garnizonie Malbork.

W ramach szkolenia realizowano niżej wymienione zagadnienia:

−     pokaz praktyczny wzmocnienia i działania sił ochrony fizycznej bramy wjazdowej lotniska w sytuacji zagrożenia;

−     zasady użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego przez pracowników ochrony SUFO;

−     zasady udzielania pomocy przedmedycznej i medycznej osobom poszkodowanym;

−     zasady wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych DRON do ochrony obiektów wojskowych;

−     praktyczne działanie sił ochronnych na wypadek wystąpienia bezprawnej ingerencji na pokładzie statku powietrznego kategorii RENEGADE z udziałem Żandarmerii Wojskowej, Policji, Straży Granicznej, służb ratowniczych oraz innych sił mogących udzielić pomocy i wsparcia.

 

Wykaz instytucji oraz jednostki wojskowych resortu obrony narodowej uczestniczących w szkoleniu z ochrony obiektów wojskowych:

  1. Dowództwo Generalne RSZ
  2. Dowództwo Operacyjne RSZ
  3. Dowództwo Garnizonu Warszawa
  4. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
  5. Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód
  6. Dowództwo Wielonarodowej Brygady Lublin
  7. Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
  8. Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
  9. Departament Administracyjny MON
  10. Departament Infrastruktury MON
  11. Departament Kontroli MON
  12. Zarząd Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia P3/P7 SG WP
  13. Inspektorat Informatyki
  14. Inspektorat Uzbrojenia
  15. Inspektorat Wsparcia SZ Bydgoszcz
  16. Inspektorat Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej
  17. Akademii Sztuki Wojennej
  18. Akademii Wojsk Lądowych
  19. Lotnicza Akademia Wojskowa
  20. 1. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego Świdwin
  21. 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego Poznań
  22. 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego Powidz
  23. 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego Dęblin
  24. 1. Brygada Lotnictwa Wojsk Lądowych Inowrocław
  25. 3. Brygada Radiotechniczna Wrocław
  26. 3. Brygada Rakietowa OP Sochaczew
  27. 3. Flotylla Okrętów Gdynia
  28. 6. Brygada Powietrznodesantowa Kraków
  29. 8. Flotylla Obrony Wybrzeża Świnoujście
  30. 11. Dywizja Kawalerii Pancernej Żagań
  31. 12. Dywizja Zmechanizowana Szczecin
  32. 16. Dywizja Zmechanizowana Białobrzegi
  33. 9. Brygada Wsparcia Dowodzenia DG RSZ Białobrzegi
  34. 21. Brygada Strzelców Podhalańskich Rzeszów
  35. 25. Brygada Kawalerii Powietrznej Tomaszów Mazowiecki
  36. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej Gdynia
  37. Brygada Wsparcia Dowodzenia WKP-W Stargard