Strona Główna BIP Strona Główna
Strona główna
08.08.2019
W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku o godz. 12.00 żołnierze 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego dostąpili zaszczytu dokonania uroczystej zmiany posterunku przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszwie.
    
      
    
W tym symbolicznym miejscu pamięci narodowej służba wartownicza pełniona jest ze zmianami posterunku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na co dzień wartę honorową pełni dwuosobowy posterunek żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Oprawa ceremonialna towarzyszy jedynie niedzielnej zmianie, która zawsze rozpoczyna się w samo południe. 4 sierpnia 2019 r. zaszczyt i honor zabezpieczenia tej doniosłej ceremonii przypadł żołnierzom 22.BLT.

Oficerem dokonującym zmiany wartowników na posterunku honorowym był por. Marek Pilarek. Wieniec od żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego złożył Zastępca D-cy 22.BLT ppłk Jerzy GOLENIOWSKI.

Grób Nieznanego Żołnierza to święty symbol męstwa i chwały dla każdego Polaka. Miejsce to upamiętnia ponad tysiącletnią historię Polski i pamięć poległych w walce za ojczyznę.