Strona Główna BIP Strona Główna
Strona główna
05.05.2017
W tym roku wojewódzkie uroczystości odbyły sie w Pelplinie. Kompanię honorową wystawiła 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
   
       

Obchody rozpoczęły się od mszy w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej. Następnie uczestnicy przeszli na Plac Wolności, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Meldunek Dowódcy Garnizonu Malbork płk pil. Mirosławowi Zimie złożył dowódca uroczystości ppłk Andrzej Sikora. Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu państwowego przemówienia okolicznościowe wygłosili Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryka Demski.
Po odczytaniu apelu pamięci, kompania honorowa 22. BLT pod dowództwem Katarzyny Korus-Falkowskiej wykonała salwę honorową, a delegacjie złożyły kwiaty pod pomnikiem. W trakcie odgrywania przez Orkiestrę Reprezentacyjną Morskiego Oddziału Straży Granicznej Pieśni Wojska Polskiego nad głowami uczestników obchodów przeleciały śmigłowce MI-2 z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim.  W uroczystościach udział wzięły także pododziały i poczty sztandarowe 49. BLot. w Pruszczu Gdańskim i kompania reprezantacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji.