Strona Główna BIP Strona Główna
Archiwum 2014
19.11.2014
Jak co roku w listopadzie odbył się Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku”. Jedenasta już edycja przyciągnęła ponad setkę tancerzy, których zmagania malborczycy mogli oglądać w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 3.
Na parkiet ruszyły polki, oberki i kujawiaki. Sędziowie mieli nie łatwe zadanie, by wśród tylu utalentowanych tancerzy, wskazać tych najlepszych. Na XI Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku” przybyły pary z całej Polski. Malbork gościł zatem tancerzy z Gdańska, Sztumu, Brus, Puław, Warszawy, Wronek, Poznania, Mielnika, Olsztyna oraz Krakowa. Większość par przyjeżdża na konkurs już od wielu lat chwaląc sobie nie tylko prestiż jaki uzyskał on przez lata, ale też niezwykłą, przyjazną atmosferę.
Celami konkursu są m.in.: ochrona dziedzictwa narodowego, popularyzacja tańców polskich oraz kształtowanie narodowego przywiązania do tradycji i jak widać doskonale te cele realizuje! W niedzielę ogłoszono wyniki i wręczono trofeum, czyli Muszlę Bałtyku. Oklaskom nie było końca.
Wszystkim tancerzom gratulujemy, ale też serdecznie dziękujemy za piękne widowisko. Pozostaje nam czekać na kolejną edycję. Szkoda, że dopiero za rok.